Rylevænget 13

Feriehus 4265 • Rylevænget 13 • Hemmet

Rylevænget 13

Feriehus 4265 • Rylevænget 13 • Hemmet

Flot og moderne sommerhus i rolige omgivelser i Bork - kun 200 m fra vandet

Her på Rylevænget i Bork, ligger dette skønne sommerhus kun 200 m. fra vandet og Ringkøbing Fjord.

Huset gennemgik en stor modernisering i 2018. Dets 85 m2 ligger på en flot naturgrund med tilhørende græsplæne.

Hyggelig indretning 

Det charmerende træhus er hyggeligt og indbydende. Med det samme, I træder ind af døren, vil I mærke den rolige atmosfære og roen der sænker sig.

Husets hjerterum er uden tvivl stuen, hvor køkken og opholdsstuen er indrettet i samme rum. Her kan I allesammen være samlet, også under madlavningen. Om spisebordet kan I spise dejlige middage og hygge jer med f.eks. brætspil, imens I nyder udsigten til haven. I har direkte adgang til terrassen, så I kan nemt og hurtigt tage jeres mad med udenfor.

Køkkenet er moderne og indeholder bl.a. mikrobølgeovn, køle-fryseskab og opvaskemaskine. 

På de køligere dage, kan I nyde den behagelige varme fra brændeovnen, og når vejret indbyder til indendørs hygge, kan I slappe af og se en film i den store hjørnesofa. Der er fjernsyn med parabol og DVD-afspiller, samt stereoanlæg med CD-afspiller.

Udover en dejlig opholdsstue byder huset også på to gode soveværelser med med dobbeltsenge og skabsplads og et soveværelse med køjeseng og to enkeltsenge

Flot badeværelse med bruseniche og en skøn sauna.

Der er desuden vaskemakine, barneseng og højstol i huset.

Ugegeneret have med dejligt terrasseareal

Sommerhuset ligger i rolige omgivelser for enden af en stille vej kun 200 m. fra fjorden. Haven er stor og ugeneret, med et lækkert terrasseareal, som I bliver rigtig glade for.

Her kan I finde solen hele dagen, men der er også mulighed for at finde skygge. På de køligere dage eller udenfor sommersæsonen, kan I tage et tæppe med ud og nyde solens varme stråler i ansigtet - der er nemlig mange gode og hyggelige lækroge.

Har I børn med, kan de trygt lege i haven, der indbyder til mange timers sjov. Der er både gyngestativ, rutchebane og sandkasse, og mon ikke de store legebørn kan lokkes med til en fodboldkamp eller to.

Bork er et rigtig dejligt ferieområde med aktiviteter for alle aldre. Lystbådehavnen er hyggelig og autentisk, der er gode indkøbsmuligheder og butikker, og I har også en god lille badestrand.


Venligst accepter markedsføring-cookies for at se indholdet.

Faciliteter

Kort



2025
2026
2027
2028

1 Ankomst mulig
1 Ledig, ankomst ikke mulig
1 Optaget

  • Bemærk: Sommerhuse udlejes i sæsonen primært med ankomst og afrejse fredag, lørdag og søndag og i hele uger.

Tilbud på huset

Opret søgeagent

Brug vores søgeagent, og hold dig opdateret. Udfyld din mail så sender vi en besked, hvis dette hus skulle blive ledigt i din ønskede periode.