DanWest
Temaer
Udstyr
Område
Rabataftaler
Aktiv ferie
Familieferie
Oplevelser
Ferie med DanWest
bedømmelser: 4,6 af 5,0 (49)
Sommerhus 3468 · Karen Brands Vej 153B, Årgab
Dette pragtfulde luksussommerhus på 118 m2 er opført i 2004 og derefter løbende moderniseret. Sommerhuset er beliggende i første klitrække, kun 50 m. fra en dejlig sandstrand og det brusende Vesterhav.
Her er et rigtig skønt hus, med god plads til den store familie eller til jer der rejser flere par sammen. Her er to separate soveafdelinger med et badeværelse til hvert, samt en stor opholdsstue med køkken/alrum.
Opholdsstuen er husets naturlige samlingspunkt. Her er god plads både ved spisebordet og i sofaområdet, højt til loftet og store vindespartier der giver et flot lysindfald. I stuen er der brændeovn, fladskærms-TV med parabol, CD- og DVD-afspiller og selvfølgelig gratis internet.
I køkkenet er der alt hvad et moderne køkken skal indeholde. Det er god bord- og skabsplads, opvaskemaskine, mikrobølgeovn, fryser på 100 liter m.v.
Husets indretning gør det særdeles velegnet til flere familier. Der er to soveafdelinger, med tre værelser med dobbeltsenge og skabsplads og et værelse med to enkeltsenge. Et stort badeværelse med opvarmet flisegulv, bruseniche, 2-personers spabad og en dejlig sauna, samt et badeværelse med opvarmet flisegulv, bruseniche samt vaskemaskine og tørretumbler.
Sommerhuset er beliggende på en kuperet klitgrund, som ligger ud mod den sidste klitrække. Gå blot over sidste klitrække så står du på stranden.
Huset har nu også en højspændingsforbindelse (CEE 16A) til opladning af elbiler. Medbring venligst dit eget kabel.
Sommerhuset er beliggende for enden af en stille vej i rolige omgivelser. Omkredset af hybenbuske og grønt, og med kun 50 m. til Vesterhavet og en dejlig badestrand i Årgab, er beliggenheden fantastisk. På terrassen har I sol hele dagen, og med to overdækkede hjørner kan I også finde læ og skygge.
I er kun en kort køretur fra den hyggelige havneby Hvide Sande, der har mange spændende butikker, spisesteder og indkøbsmuligheder. Her er også mange gode aktiviteter for hele familien, såvel store som små.
Alle sommerhuse i Årgab
4
DanWest kunde
-
Marts 2025
5
Meget hyggeligt, godt orienteret, tæt på stranden, rent, intet mangler.
September 2024
Huset var perfekt inde og ude. Der mangler ikke noget.
August 2024
Ralph Bläser, Bautzen
Et smukt hus lader intet tilbage at ønske
4.5
Meget veludstyret, lyst feriehus med rolig beliggenhed for foden af klit.
Juni 2024
Holger Schmidt, Wiefelstede
Meget flot beliggende og korte afstande til stranden Huset var rent og alt hvad man havde brug for var der. Vi brugte ikke spabadet, saunaen var fin, kun pejsen var ved at blive gammel, men fungerede godt. Nogle af terrasserne var allerede blevet renoveret. Vi følte os meget komfortable og ville booke huset igen til enhver tid.
April 2024
Top placering, badeværelse nyrenoveret, ville billederne på nettet skal selv udskiftes, tæpper suboptimal, Køkkengrej lidt dårlig, rengøring redskaber ikke til rådighed i huset, bør hurtigst muligt deponeres, siden gennemførelsen af den endelige rengøring, hvis du ikke har denne bog, er meget vanskeligt ( mangel visker min mand har sneget sig hen over gulvet ...)
Marts 2024
Oktober 2023
September 2023
Et stort, veludstyret, venligt, lyst, rummeligt, feel-good sommerhus for op til 8 personer med sauna og spabad, omgivende terrasse, lige ved klitten, rolig beliggenhed, ikke langt fra fjorden med vandsport på begge sider er byen på 10 minutter at nå på cykel. Top!!
Annett Hellwig
Feriehuset ligger idyllisk bag klitterne. Huset er udstyret med alt til hverdagsbrug. Terrassen inviterer dig til at slappe af, solbade og grille. Rummets indretning er meget god. Så ideel til en dejlig ferie.
August 2023
Andreas Kuhl
Rigtig hyggeligt feriehus for to familier, beliggende lige bag klitten. Køkkenredskaberne lader intet tilbage at ønske.
Meget rummelig, alt hvad du behøver er der. Perfekt beliggenhed.
Juli 2023
Michael Wanzek
Vores hytte var en med en stjerne. Meget rent, fornuftigt møbleret og næsten alt hvad du havde brug for var tilgængeligt. En lille mangel var KUN 4 sædehynder til udenfor. Vi var kun to, men for 8 personer ville det ikke have været nok.
Juni 2023
Günther Pohlmeier, Schlangen
Perfekt!!!!
Alexander Wiebe
Moderne og rummeligt hus, der ikke lader noget tilbage at ønske. Du kan finde alt, hvad du har brug for.
Maj 2023
Detlev Busse
Et smukt, velindrettet feriehus med en rolig beliggenhed tæt på stranden.
April 2023
smuk beliggenhed lige ved diget, veludstyret, plantegning meget god for os, meget god WiFi også egnet til hjemmekontor
Marts 2023
Thomas Krannich, Hamburg
Et meget rummeligt, komfortabelt indrettet feriehus med god plads i opholdsstuen.
Top sommerhus. Super isoleret varmede vi hele huset op med pejsen. Alt hvad du behøver for en uge i november er der.
Oktober 2022
Jörg Nährig
Hvis jeg skriver hvor godt jeg synes huset er, er der risiko for at det bliver booket ud for hurtigt.
September 2022
Andre Erhardt, Bedheim
Sommerhuset levede op til alle vores forventninger
August 2022
Huset er i god stand. Vi gik ikke glip af noget, udstyret er fantastisk. Det øverste badeværelse er lidt mørkt. Vi brugte meget tid på terrassen, på de dejlige liggestole. Et parasolstativ kunne fastgøres til det ene hjørne af terrassen. Vi var fem voksne og et barn, og det gik aldrig op for os, at der manglede noget i huset. Bortset fra 'gæstebogen' :-)
Vores hus var meget rart, ville reservere det igen til enhver tid. Der var alle de retter, du skulle bruge. Skøn terrasse og tæt på klitterne. Vi var meget tilfredse.
Juni 2022
Huset havde en god atmosfære. Det har en dejlig stor terrasse.
Maj 2022
Mayk Fandrich, Grebbin
April 2022
Klaus Hohn, Bremen
Et meget smukt og funktionelt indrettet feriehus, oversvømmet af lys med en skøn vinduesfront lige for foden af klitten. Terrasserne er vidunderligt afskærmet og inviterer dig til at solbade og spise udenfor.
Marts 2022
Hannelore Straßburg
Der er ikke så meget at sige til sommerhuset, man kommer ind og har det godt. Masser af plads og gode sovemuligheder. Jeg er mest efterårs- og vinterchauffør til Danmark og har alt hvad jeg skal bruge der.
December 2021
Harald Will, Buxtehude
September 2021
Meget flot beliggende sommerhus i klitterne med masser af plads og usædvanligt godt udstyr, fx fade, køkkenredskaber. Kun den rene renlighed i huset skal kritiseres.
Pernille Kristensen, Rødovre
Meget dejligt hus. Smart at der er værelser og badeværelse i hver sin ende af huset.
Juli 2021
Juni 2021
Annette Mehlig
Ankomst og ferien begynder. Afslapning inde og ude er meget mulig
Ingo Gunkel, Wolfenbüttel
vi har allerede gjort det et par gange. Det er godt
Oktober 2020
Det er meget tæt på stranden. Har et meget godt udstyr og god fordeling. Du føler dig hjemme og hjemme.
September 2020
hans schwab
velholdt og meget veludstyret sommerhus lige ved klitten. dette smagfuldt indrettede feriehus tilbyder en masse komfort og høj kvalitet. fordelingen af de fire soveværelser er godt klaret, ideel til 2 familier. et smukt hus i hver sæson. Vi booker igen
Juni 2020
Huset er meget hyggeligt og super beliggende. Det er i god vedligeholdelse.
Marts 2020
Stephanie Gordon-Hall, Barsbüttel
Sommerhus direkte på klitten. Husets udstyr er fantastisk. Store senge. Ideelt beliggende kan du ikke gå behageligt på stranden til Hvide Sande og tilbage igen.
December 2019
Simpelthen fantastisk !!!
Oktober 2019
Stort, veludstyret sommerhus nær stranden.
September 2019
Smukt beliggende sommerhus med alt hvad du har brug for. Hyggeligt møbleret med rigelig plads. Fantastisk terrasse med virkelig tilstrækkelig havemøbler og grill. Et af de bedste huse, jeg hidtil har lejet i Danmark. Når som helst igen.
Komplet, funktionel, rummelig stue, meget komfortabel, også behagelig for børn, plads i soveværelserne, havemøbler lidt under niveau
August 2019
Fantastisk, hyggeligt sted at slappe af!
Smukt beliggende rummeligt feriehus med alt hvad du behøver for en afslappende ferie.
Juli 2019
Meget pænt placeret og velholdt feriehus i et vidunderligt miljø.
Maj 2019
Lothar Bruns
Super sommerhus. Alt tilgængeligt, hvad du har brug for. Vi har reserveret igen i 2020.
Marts 2019
Se flere
Google Maps (nyt vindue)
Luk vindue
Vælg dato
Mulig ankomst
Se ugekalender
Ankomst
Afrejse
Lejepris DKK 0
Pris DKK 0 DKK 0
Lej 2 uger og spar 0% Rabatt
Vælg ankomst og afrejse. fra DKK 4.512,-
Bestil
Til booking